21 Haziran 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Anadolu Farm Dolandırıcılığı

 

İnternet üzerinden para kazanma konusunda denenmekte olan çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Kullanıcıların güvenilir bir siteyi bulmaları büyük bir şans olarak görülmektedir. Bunun nedeni ise dolandırıcılık konusunda renk vermeyen sitelerin her geçen gün artmasıdır. Ancak belirli bir zaman sonra ifşa edilen ve foyaları ortaya çıkan bu sitelerin, kullanıcılarını mağdur etmekte oldukları görülmektedir.

Bu adreslerden birisi olan AnadoluFarm (http://anadolufarm.com)  ile ilgili sizleri bilgilendirmek amacıyla bu yazımızı hazırlamış bulunuyoruz. Böylece yasalara aykırı bir şekilde üye alımı yapan ve kopya içerikli site olması nedeniyle uzak durmanız gereken bir adresi öğrenmiş olacaksınız. Üstelik sosyal aylarda da ismi sıkça geçmekte olan bu sitenin dolandırıcı olarak duyulduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle yatırımlarınızı yaparken uzak durmanız gereken adreslerden birisi olacaktır. Yıllardır kazandığınız emeklerinizin boşa gitmesini istemiyorsanız ve kazançlarınızı heba etmekten uzaklaşmak istiyorsanız, bunun için bu yazımızı sonuna kadar incelemeniz gerekecektir.

Çok fazla sayıda şikayet

Kullanıcılarından çok fazla şikayet alınan bu adreste ödemeler konusunda sıkıntı yaşandığına dikkat çekilmektedir. Güven vermeyen ve yatırımların yapılması halinde belirli bir güvencenizin olmayacağı bu adrese karşı dikkatli ve temkinli olmanız gerekmektedir. Araştırma platformlarına güven vermemesi de bunu desteklemektedir. Üstelik binlerce kişiden bu konuda olumsuz yorumların yapılmakta olduğu görülmektedir. İnternet üzerinden şikayetlerin her geçen gün artması, dolandırıcılığı kuvvetli hale getirmektedir ve bunun artık ihtimal olmaktan çıktığını göstermektedir.

Referanslarına baktığınızda ve saadet zincirine göz attığınızda yasalara aykırı bir şekilde çalışmakta olduğunu ve yasal olmayan bir şekilde üye alımı yaptığını da rahatlıkla görebilirsiniz. Sizler de tasarımıyla dahi güven vermeyen ve sizleri de hayal kırıklığına uğratacak olan AnadoluFarm (http://anadolufarm.com)   ile ilgili büyük bir dolandırıcılığın farkında olmalısınız. Ponzi bir şirket olduğunu ve bu konuda pek çok paylaşımın yapıldığını göz ardı etmemeniz gerekmektedir.

Yatırımlarınızı yüklü miktarda yaparak, daha fazla kazanmak isterken elinizdekileri kaybetmek istemiyorsanız, online oyunlarla ilgili olarak hizmet veren adreslerin güvenirliğinden emin olmanız gerekmektedir.

Amatör yöneticilerle hizmet

Başlangıçta belirli bir miktar kazanmanızın sağlandığı ve sonrasında daha fazla yatırım yapmanızın istendiği bu site üzerinde mevcut olan yöneticilerin de amatör olması ve hizmetlerinde bunu göstermeleri, sizleri büyük zararlara uğratabilir. Bu konuda şikayetleri internet üzerinde sıklıkla görebilirsiniz. Sosyal medya üzerinden de takip edeceğiniz bu olumsuz yorumlar neticesinde bir fikre sahip olabilirsiniz. İletişime geçme konusunda sizlere herhangi bir ayrıntının verilmemesi de bunu desteklemektedir. Bu nedenle öncelikle yönetici kadrosunun güvenilir olacağı adreslere göz atarken, sizlerle paylaştığımız bu adresten uzak durmayı da ihmal etmemelisiniz.

Güvenlik sertifikaları yok

Bu şekilde dolandırıldıklarını şikayet olarak internet sitelerinde paylaşmakta olan ve imza kampanyaları düzenleyerek duyurmakta olan kullanıcıların, yüksek miktarda paralardan söz etmekte oldukları görülmektedir. Mağdur olan kişilerin sitenin güvenirliğini ispat edecek bir belgenin ve kayıtların olmadığına değindikleri de görülmektedir. SSL sertifikasının, herhangi bir iletişim bilgisinin ve ticari sicil kaydı gibi güven verecek olan noktalardan eksik olmaları da yine bu şikayetleri doğrularcasına sonuçları ortaya çıkarmaktadır.

Ortada kalmayın

Para kazanmanızın garanti olduğunu vaat etmekte olan ve kâr elde edeceğinizin belirtildiği bu sitede hesabınıza para yatırmak sizi ortada bırakacaktır. Çünkü satın alacağınız ve üretim yapacağınız objelerin sizden yeniden alınacağı belirtilecektir. Ancak bunun gerçekle ilgisinin olmadığını acı bir şekilde öğrenmekte olan kullanıcılar arasında yer almak istemiyorsanız, ortada kalmamak için bu tür söylemlere kanmayın. Alın teriyle kazandığınız paraları boş yere yatırmaktan uzaklaşmak ve bu tür kandırmaca sitelerden de hızla geri durmak için bu tavsiyelerimizi dikkate alabilirsiniz. Ortada kalmak ve sermayelerinizi kaptırmamak için sizleri de bu konuda bilinçlendirmek ve bilgi sahibi olmanızı sağlamak istiyoruz.

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü