21 Haziran 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Gaziantep'te altın fıstık ses yarışması

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, milli kültürümüzün en önemli yapı taşlarından olan Türk Musiki Sanatına hizmet edecek yetenekli genç seslerin kazandırılmasına destek olmak ve kültür meşalemizi gelecek nesillere aktararak, Türk Müzik Sanatının tanıtımına ve sürdürülebilirliğine katkı sağlamak amacıyla 1.Altın Fıstık Türk Sanat Müziği Amatör Ses Yarışması düzenleyecek.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Yarışma Genel Direktörünün birlikte oluşturacakları Düzenleme Kurulu tarafından gerçekleştirilecek olan yarışmada yarışmacılar,  TRT Repertuarına kayıtlı bir adet eserle değerlendirmeye alınacaklardır.

Ön eleme aşamasının ardından Seçici Kurulun gözetiminde sazlarla hazırlık çalışması yapılacak olup, bu çalışmada finalistler; önerdikleri iki adet eserden Seçici Kurulun işaret edeceği bir tanesini okuyarak sazlarla uyum, sahne ve mikrofon hakimiyeti konularında finale hazırlanacaktır. Halka açık olarak yapılacak finalin ardından ise aynı gece değerlendirme sonuçları açıklanarak, finalistlere ödülleri takdim edilecektir.

Yarışmada finale kalan tüm yarışmacılar, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Türk Musikisi Korosu’na süresiz katılma hakkına sahip olacaklardır.

 

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü