21 Haziran 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

TEOG esnasında okunacak tüm dualar! Sınav başarı duası…

Veliler ve öğrenciler sınav öncesi hangi duaları okumalı? 26 ve 27 Nisan tarihlerinde yapılacak olan TEOG sınavı öncesi okunacak duaları sizler için derledik. Peki çocuklarımızın sınavda başarılı olması için hangi duaları okumalıyız? Sınav girmeden ve sınav esnasında okunacak dualar neler? İşte sınav esnasında okunacak dualar ve Nihat Hatipoğlu sınav duası

Stres ve gerginlik sınavlara aylarca hazırlanmış olan öğrencilerin vazgeçilmezi. Sınav günü ne yapacağım?, ya unutursam?, ya başaramazsam gibi doğal korkuların önündeki en büyük engeli kaldırmak için elinizden geleni yapıp, Allah’a sığınmak, yani tevekkülden geçiyor.

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun önerisi dışında, başarılı olmak için sınav öncesi ve sınav sırasında şu dualar okunabilir

SINAV DUASI HASBİYALLAHÜ

Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ Hû, aleyhi tevekkeltu ve Huve rabbül arşıl azîm, ayetini yedi defa okuyanın her istediğinin olacağı rivayet edilmektedir.

Sınav Öncesi

Bismillah her hayrın başıdır sıırınca sınava başlarken besmele çekmeyi unutmamak gerekir.

Faziletleri itibariyle 3 ihlas suresi ve Fatiha suresi ile birlikte okunabilir.

Bunun yanında okunacak bir diğer dua ise Saleten Tüncina Duası:

Allâahümme salli alâa seyyidinâa Muhammedin ve alâa âali seyyidinâa Muhammedin salâaten tünciinâa bihâa min cemî’il-ehvâali ve’l âafâat. [Arapça metinde ehvâl kelimesi, ahvâl olarak dizilmiş; doğrusu burada yazıldığı gibi ehvâldir. Ve takdıy lenâa bihâa cemî’alhaacâat ve tütahhirunâa bihâa min cemî’is-seyyi’âat ve terfeunâa bihâa indeke a’led-derecâat ve tübelligunâa bihâa aksa’l gaayâati min cemî’il-hayrâti fi’l-hayâati ve ba’del-memâat. Inneke alâa külli sey’in kadiyr.

UNUTKANLIKTAN KURTULMAK İÇİN OKUNACAK DUA

Bismillahirrahmanirrahim, Ferdün, Hayyün, Kayyûmun, Hakemun, Adlün, Kuddûsün(1). İyyâke na’büdü ve iyyâkenesta’în.(2) İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ.(3) On dokuz defa okunacak.

SINAV ÖNCESİ OKUNACAK KISA DUALAR

Sınava girmeden önce de 7 defa okuyup dua eden kimse meleklerin ve ruhanilerin desteğini alır,onların ilhamıyla doğruyu bulur.

“Rabbi-şrahli sadriy ve yessirlî emrî, vahlul ukdeten min lisanî yefkahü kavlî” ayeti kerimesini 11 defa okuyan  imtihan edilen kimse sorulara çok kolay cevap verir.

Aşağıdaki duaları en az 10 ar defa okuyun:

“Bismillahirrahmanirrahim.Ya Hayyu,Ya Kayyum,Birahmetike estegisu”

Anlamı : “Allahım! Hayy ve Kayyum isminle ve rahmetinle yardımını talep ediyorum”..

Bismillahirrahmanirrahim.. “Rabbişrah li Sadri ve yessir li emri,Vahlül ukdeten min lisani,yefkahü kavli.”

Anlamı :  Rabbim gögsümü ve gönlümü genişlet,işimi kolaylaştır.dilimin bağını çöz.Sözümü anlaşılır eyle…

Bismillahirrahmanirrahim.. Rabbi edhılni müdhalen sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve’cal li min ledünke sultanen nasira

Anlamı : Allah’ım beni doğru bir girişle girdir ve doğru bir çıkışla çıkar.Katından bana yardım edici bir kuvvet gönder…

SINAVDA BAŞARILI OLMAK İÇİN OKUNACAK DUA

Allah’ım! Beni yaşattığın sürece bana günahları terk ettir ve bana merhamet eyle. Beni ilgilendirmeyen işleri bana yükleme. Seni razı edecek şeylere güzel bakmayı bana nasip eyle.

Ey göklerin ve yerin yaratıcısı, Ey ulaşılamayacak kadar yüksek, celal ve ihsan sahibi, Ey Allah, Ey rahman! Celal’in hürmetine, yüzünün nuru hürmetine, Kur’an’ı istediğin gibi ezberlememi ve seni razı edecek şekilde O’nu okumamı nasip eyle.

Ey gökleri ve yeri yaratan celal ve ikram sahibi Ey Allah, Ey rahman! Celal’in ve yüzünün nuru hürmetine kitabınla gözümü nurlandır, dilimi çöz, kalbimi genişlet ve bedenimle O’nu yaşamamı nasip et. Çünkü bu yolda bana, Senden başkası yardım edemez. Güç ve kuvvet ancak Sana aittir. 

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü